Logistická společnost JUSDA Europe prodloužila smlouvu a rozšířila prostory v pardubickém CTP Parku

AAAAAA
Kategorie: Aktuality z trhu
|
Datum zveřejnění: 04 Březen 2018

Logistická společnost JUSDA Europe, dříve Foxconn’s Global Logistics Solutions, si v CTP Parku Pardubice II pronajala nové skladové a kancelářské prostory o celkové ploše 37 389 m2. V tomto projektu společnost JUSDA Europe zastupovalo industriální oddělení realitní poradenské společnosti JLL.

„Zajištění CTP Parku v Pardubicích umožňuje společnosti JUSDA Europe dále posilovat svou již velmi pevnou pozici. Prostory nám poskytují podklad pro naplnění naší další pětileté strategie rozvoje portfolia a skladových kapacit nejen v Pardubickém kraji, ale také v celé Evropě. Pokračujeme kupředu a vnímáme, že naše partnerství (JUSDA, CTP a JLL) dokáže díky využití klíčových schopností a odborných znalostí všech tří společností poskytovat taková řešení, díky kterým dosáhneme spravedlivého a vyváženého výsledku. To umožňuje všem zúčastněným stranám prosperovat,” uvedl Graeme Strachan ze společnosti JUSDA Europe.

"Jsme rádi, že JUSDA Europe posiluje své postavení v České republice a zejména v Pardubickém kraji. Obchod jsme mohli úspěšně uzavřít především díky flexibilitě na obou stranách transakce. Jedná se tak o jeden z největších obchodů na trhu za posledních dvanáct měsíců," dodal Miroslav Kotek, Associate Director industriálního oddělení realitní poradenské společnosti JLL, která transakci zprostředkovala.

Společnost JUSDA Europe je strategickým partnerem pro řízení supply chain pro nadnárodní korporace a středně velké společnosti, a to v rámci celé Eurasie. Firma má již 60 logistických center po celém světě a celkově zabírá přes 2 miliony metrů čtverečních skladových prostor. Působí převážně v oborech hi-tech elektroniky, domácích spotřebičů, automobilovém průmyslu, oděvech, zdravotnickém vybavení, FMCG a dalších. Pod názvem JUSDA společnost vystupuje od minulého března. Hlavním cílem změny názvu společnosti je identifikace s globální logistickou společností JUSDA International, jejíž součástí se Global Logistics Solutions stala na konci roku 2016.

Průmyslový trh v Pardubickém kraji vykazuje slibný růst a v současné době se nachází na 167 000 m2 průmyslových prostor třídy A k pronájmu a dalších 12 tisíc m2 je aktuálně ve výstavbě. Obecně zájem o průmyslové nemovitosti v Česku trvá a stejně tak i tempo stavební činnosti zůstává vysoké. Stavební aktivita na českém trhu průmyslových nemovitostí je i nadále velmi čilá, což dokazuje fakt, že ve třech po sobě jdoucích kvartálech překonala 500 000 m2. Na konci roku 2017 bylo ve výstavbě dalších 527 400 m2. V Q4 2017 dosáhla hrubá realizovaná poptávka celkem 359 500 m2, což představuje nárůst o 12 % ve srovnání s Q3 2017, avšak pokles o 31 % ve srovnání s Q4 2016. Průměrná míra neobsazenosti se v ČR v posledním kvartále 2017 mezikvartálně zvýšila na 4,1 %.

 

 

Pošlete url této stránky svým přátelům:
Email přítele:
*
Váš e-mail:
*
Komentáře:
Nejnovější nabídky
Praha - západ (Chrášťany)
Areál Vodojem se nachází na západě Prahy v těsné blízkosti ...
Praha 10 - Hostivař
Logistické centrum Hostivař se stane moderním logistickým areálem ...
Havlíčkův Brod
B:Park Havlíčkův Brod se nachází v průmyslové zóně ...

Sídlo společnosti v České republice
Na Příkopě 21
110 00 Praha 1
+420 222 222 102
industrialczech@eu.jll.com
Fax +420 224 239 520